Mediekonverter RJ45 til 100Mbit Multi Mode Fiber, SC, 2 km

10/100 Mbit kobber Ethernet-SC MM fiber Ethernet omformer 
1 x 10 / 100Base - TX RJ45-hunstik
1 x 100 FX m. SC Multi Mode hunstik
Op til 2km (50 ~ 62,5/125um fiber) 
-10 ° ~ +70°C driftstemperatur

  • Download PDF
  • email Send to a friend
  • Send to a friend

    Mediekonverter RJ45 til 100Mbit Multi Mode Fiber, SC, 2 km

    Mediekonverter RJ45 til 100Mbit Multi Mode Fiber, SC, 2 km

    10/100 Mbit kobber Ethernet-SC MM fiber Ethernet omformer 
    1 x 10 / 100Base - TX RJ45-hunstik
    1 x 100 FX m. SC Multi Mode hunstik
    Op til 2km (50 ~ 62,5/125um fiber) 
    -10 ° ~ +70°C driftstemperatur

    Recipient :

    * Required fields

    Avbryt eller 

  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question
ETH-FIBER-SC-I
977,98 NOK
Eksklusive MVA
Antall
Status  

Kompakt industriel mediekonverter.

Netværksomformer fra kobber til multimode SC fiber.

IP-Tæthed
31
Rækkevidde
Op til 2 km (50 ~ 62.5/125 µm fiber)
Stik
1 x 10/100Base-TX med RJ45-hunstik. 1 x 100Base-FX med SC Multimode-hunstik, 1310 nm
Driftstemperatur
-10° ~ +70° C
Strømforsyning
2-pin terminalblok til strømforsyning (18 ~ 32 VDC eller 18 ~ 27 VAC, 3.5 W)
Medfølger
Leveres med manual og aftageligt DIN skinnebeslag
Omformer
10/100 Mbit kobber Ethernet til SC Multimode fiber Ethernet