Konverteringskabler

62,5μm mot 50μm

62,5 / 125μm Multi Mode-kabler har blitt brukt i de fleste eldre lokale fibernett. Vet du at du enkelt kan (og med fordel) bruke den nyere 50 / 125μm Multi Mode-kabelen i stedet. Både nettverksbrytere og mediekonvertere med fiberporter og SFP fibertransceivere kan akseptere både 62,5μm og 50μm fiberkabler. Huske! du må ikke forlenge en 62,5μm kabel med en 50μm...

62,5μm mot 50μm

62,5 / 125μm Multi Mode-kabler har blitt brukt i de fleste eldre lokale fibernett. Vet du at du enkelt kan (og med fordel) bruke den nyere 50 / 125μm Multi Mode-kabelen i stedet. Både nettverksbrytere og mediekonvertere med fiberporter og SFP fibertransceivere kan akseptere både 62,5μm og 50μm fiberkabler. Huske! du må ikke forlenge en 62,5μm kabel med en 50μm kabel og omvendt. Klassifiseringen er angitt med OM (Optisk multimodus) og et tall fra 1-5. OM1 har betydelig mindre båndbredde per km enn OM5.

62,5 / 125μm kabler er OM1 (vanligvis bare OM1) og er for korte avstander - vanligvis opptil 500 meter. 50 / 125μm kabler er tilgjengelige fra OM2, OM3, OM4 og OM5 og er for lengre avstander - vanligvis opptil 2000 meter. Det er stor prisforskjell på om kabelen er OM2 eller OM5.

 

Generell kunnskap

Fiberporten i begge ender av en fiberkabel MÅ ha samme hastighet. 100 Mbps til 100 Mbps eller 1000 Mbps til 1000 Mbps. Multimodus til multimodus. Bare RJ45-nettverkstilkoblingen (10/100 / 1000Mbps) justerer hastigheten automatisk mellom de to RJ45-portene.

 

Fiberkabler brukes til dataoverføring; seriell kommunikasjon, nettverk, lyd / video. Siden fiberkabler er laget av glass, overfører de ikke spenning mellom enhetene, og er derfor egnet som isolatorer for beskyttelse mot lyn og andre overspenninger. 62,5 / 125my, vil de første sifrene indikere fiberdiameteren. Der de siste sifrene indikerer innkapsling av kjernen, som også kalles "kledning".

Konverteringskabler

Det fins 13 produkter.

Viser 1-13 av 13 element(er)