Mediekonverter RJ45 til Fiber

Konverter kobberkabel datakommunikasjon til datakommunikasjon med optisk fiberkabel og vise versa med en mediekonvertering.

En mediaomformer er en enkel nettverksenhet som gjør det mulig å koble til to forskjellige typer medier, i dette tilfellet kobbernettverkskabel med fiberoptiske kabler.

Når du velger en mediekonvertering, er det svært viktig at omformerne i hver...

Konverter kobberkabel datakommunikasjon til datakommunikasjon med optisk fiberkabel og vise versa med en mediekonvertering.

En mediaomformer er en enkel nettverksenhet som gjør det mulig å koble til to forskjellige typer medier, i dette tilfellet kobbernettverkskabel med fiberoptiske kabler.

Når du velger en mediekonvertering, er det svært viktig at omformerne i hver ende av fiberkabelen er identiske . Det betyr bare at de må løpe med samme hastighet, f.eks. 100Mbit eller 1000Mbit Gigabit media converter. De må også passe til fiberkabelen og fiberpluggen. Det finnes 3 standard fiberkabeltyper. Enkelt modus: 9 / 125my. Multi-modus er enten 62.5 / 126my eller 50 / 125my.

Medieomformere kan være med fiberkontakter - ST, SC, LC mm. Nesten alle har sender- og mottakerkontakter (RX / TX) og datastrømmen er samtidig - kalt duplex. De fleste mediaomformere er med innsporingsspor for SFP-modulen (GBIC) tilgjengelig i mange varianter, og her må valget vurderes med forsiktighet. Noen medieomformere kan kommunisere over 1 fiber (simplex), og her må SFP-modulen være av WDM-typen (Wavelength Division Multiplexing), som betyr at transmitteren (TX) er en (lys) bølgelengde 1310nm og mottakeren (RX) er på 1550nm. WMD Media Converter på den andre enden av fiberkabelen har TX på 1550nm og RX på 1310nm. Dette betyr at de 2 datastrømmene i denne enkle fiberen ikke forstyrrer hverandre. Det betyr også at det kan være dobbelt så mange medieomformere som normalt. Fiberkabler er tilgjengelig fra en enkelt fiber til fiberkabler med et utrolig antall enkeltfibre.

Medieomformere er også tilgjengelige med PoE på RJ45-kontakten og kan strømme et IP-kamera via nettverkskabelen. Medieomformere er også tilgjengelige med 2 fiberporter og en RJ45-port. Formålet er å kunne koble til et Single Mode-fibernettverk med et Multi Mode-fibernettverk og samtidig ha en RJ45-tilkobling til en enhet.

Medieomformere er tilgjengelige som ikke-administrerte - bare standardfunksjon for å koble til RJ45 Med en fiberkabel.

Medieomformere tilgjengelig som administrert - har muligheten til å tilpasse.

Media Converter - RJ45 til Fiber - DANBIT AS

Mediekonverter RJ45 til Fiber

Det fins 21 produkter.

Viser 1-20 av 21 element(er)
IGT-805AT, Industrial 10/100/1000BASE-T to 100/1000BASE-X SFP Media Converter -40~75°

Media konverter RJ45 til fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 100/1000Mbit SFP slot, Single Mode, Multi Mode, WDM -40 til +75°C

100/1000Mbit fiber mediekonverteren RJ45
1 x RJ45 10/100/1000Mbit BASE-T
1 x SFP slot 100/1000Mbit BASE-X dual mode
Støtter WDM SFP moduler (toveis data 1 på fiber) 
WDM wavelength er 1310 nm og 1550 nm
IEEE 802.3 / 802.3u / 802.3ab / 802.3z
IP30 metallhus
DIN-skinne og på veggfeste
Forsyningsspenning: 12VDC til 48VDC polaritet beskyttet
AC forsyningsspenning: 24VAC / 50Hz
PSU medfølger inte
Driftstemperatur: -40°C til +75°C,

Pris 1 214  NOK
Delenummer: ETH-RJ45G-SFP-T
På vei inn  
  • Media konverter RJ45 til...

    Media konverter RJ45 til fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 1000Mbit SC Multimode, PoE + 24VDC og PoE+ ut 48VDC

    1000Mbit Multi Mode Media Converter med SC-kontakt til RJ45
    1000Base-SX / LX til 10/100 / 1000BASE-T 802.3at PoE
    1 x RJ45 10/100 / 1000Base-T med PoE + (30W)
    1 x 1000Base-SX / LX Fiber - SC-kontakter Multi Mode
    Multi Mode 62.5/125my / 50/125my 
    IEEE 802.3 / 802.3u / 802.3ab / 802.3z / 802.3x Ethernet standard
    DIN feste
    Spenningsforsyning: 24VDC uten PoE, 48VDC PoE ut
    PSU ikke inkludert
    IP30
    Driftstemperatur: -40 - + 75 ° C,

    Pris 1 704  NOK
    Delenummer: ETH-RJ45G-SC
    På vei inn  
  • Media konverter RJ45 til...

    Media konverter RJ45 til fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 1000Mbit, SC, Multi Mode, opp til 550 meter, 5VDC

    1000Mbit Multi Mode Media Converter for RJ45
    1 x RJ45 10/100/1000BaseT
    1 x 1000BaseSX / LX med SC-kontakt Multi Mode
    Back-pressure i Half-Duplex
    Auto MDI / MDI -X funksjon i store-and-forward mekanisme
    opptil 220m / 550m
    Dimensjoner: 97 x 70 x 26 mm
    Driftstemperatur: 0 - +50°C
    Strømforsyning: 5VDC/2A inkludert

    Pris 1 273  NOK
    Delenummer: ANR-FCU-2802SC
    På vei inn  
  • 2 porter Media omformer med...

    2 porter Media omformer med 2 x SFP sliss 100 / 1000mbit og 1 x 10/100 / 1000mbit RJ45-port, -40 - + 75°C, 12 - 48VDC DIN

    1 x 10/100 / 1000BASE-T RJ45 utgang
    2 x SFP spalte 1000BASE-X og 100 BASE-FX TC-dobbeltmodus
    IEEE 802.3u / ab / z kompatibel
    DIP: Velge standard / Legacy modus
    IP30 metallhus
    DIN-skinne og på vegg
    12 - 48VDC redundant strøm med polaritet
    kan også kobles til 24 VAC
    effektforbruk: 4,8Watt
    strømforsyning inngår ej
    Dimensjoner: 135 x 87 x 32 mm
    Vekt: 505G
    IP30
    Driftstemperatur -40 til 75 ° C,

    Pris 2 038  NOK
    Delenummer: ETH-RJ45G-SFP2
    • Ny
    Fysisk på lager  
  • Media konverter RJ45 til...

    Media konverter RJ45 til fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 100/1000Mbit SFP Single Mode eller Multi Mode 9 - 48VDC

    100/1000Mbit Media konverter med utvidet temperatur
    1 x RJ45 10/100/1000BASE-T
    1 x SFP slot 100/1000Mbit Single Mode or Multi Mode 
    Forsyningsspenning: 9 - 48VDC redundant strøm
    kan også kobles til 24 VAC
    forbruk: 2Watt
    PSU medfølger ikke 
    Dimensjoner: 104 x 70 x 30 mm
    IP30 metallhus
    DIN-skinne og på vegg
    Vekt: 251 g
    Driftstemperatur -40 til +75°C,

    Pris 1 038  NOK
    Delenummer: ETH-RJ45G-SFP-MG
    • Ny
    Fysisk på lager  
  • Media konverter RJ45 til...

    Media konverter RJ45 til fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 100/1000Mbit SFP slot, Single Mode eller Multi Mode PoE+ PSE

    Media konverter 100 / 1000Base-X SFP transceiver
    SFP modul, Single Mode eller Multi Mode 
    1 x RJ45 10/100/1000Base-TX PoE +
    1 x SFP 100/1000Mbit
    strømforsyning: 48-56VDC
    PSU medfølger ej 
    Slutt-span PoE (1/2 (+) 6,3 (-))
    PoE-strøm er maks 36 watt
    DIN-skinne eller. veggmontering
    temperatur: -40 til +75°C
    Dimensjoner: 30 x 70 x 104 mm

    Pris 2 212  NOK
    Delenummer: ETH-RJ45-SFP-P+T
    På vei inn  
  • Media konverter RJ45 til...

    Media konverter RJ45 til fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 100/1000Mbit SFP slot Single Mode eller Multi Mode, PoE+ 48-55VDC.

    UTP til Fiber Medie konverter
    Embedded 1 Ports PoE Injector
    RJ45 Port Auto MDI/MDI-X
    Auto Negotiation Speed, Half/Full Duplex
    Store-and-Forward Switching Architecture
    Indbygget Link Fault Pass-through (LFP) & Far End Fault (FEF)
    Jumbo Frame: 10k bytes
    Strømforsyning: 48~55VDC
    Overload Current Protection
    DIN-Skinne og væg montering
    IP30

    Pris 2 161  NOK
    Delenummer: ANR-IMP-C1000-SFP
    På vei inn  
  • Media konverter RJ45 til...

    Media konverter RJ45 til fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 100/1000Mbit SFP slot Single Mode eller Multi Mode PoE+ -40 - +80°C

    Compact RJ45 til fiber Media Converter forlenget temperatur
    RJ45-til-fibermateriale konverter med PoE + (PSE)
    1 Porter PoE + (30W) Injektor for utstyr
    1 x RJ45 10/100/1000Mbit, Port Auto MDI / MDI-X
    1 x SFP-port 100/1000Mbit til Single Mode eller Multi Mode 
    Auto Negotiation Speed, Half / Full Duplex
    Innebygd Link Fault Pass-through (LFP) Far End Feil (FEF)
    Forsyningsspenning: 48 - 55VDC
    temperaturområde fra -40 - +80°C
    Overstrømsvern
    DIN og veggmontering
    IP30

    Pris 3 386  NOK
    Delenummer: ANR-IMP-C1000-SFP-T
    På vei inn  
  • Media konverter RJ45 til...

    Media konverter RJ45 til fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 1000Mbit SFP slot. Single Mode eller Multi Mode PoE+ PSE, 52VDC

    1000Mbit mediekonverteren med PoE + for utstyr
    PoE er PSE (Krafttilgang Equipment)
    PoE + opp til 30 watt pr port
    1 x RJ45 10/100/1000Mbit med PoE + (PSE)
    1 x SFP slot for 1000Mbit Single Mode eller Multi Mode
    802.3, 802.3u, 802.3ab, 802.3z, 802.3at, 802.3af
    IEEE 802.3x Full-Duplex Flow Control
    Auto MDI / MDI-X FUNKSJONS
    Dimensjoner: 94 x 70 x 26mm
    Driftstemperatur: 0°C til 50°C
    Strømforsyning: 52VDC / 0.6A

    Pris 1 830  NOK
    Delenummer: ANR-FCU-2805P-SFP
    Fysisk på lager  
  • Mediekonverter RJ45 til 2 x...

    Mediekonverter RJ45 til 2 x fiber. RJ45 10/100/1000Mbit: Fiber 2 x SFP slot 100/1000Mbit, Single Mode eller Multi Mode PoE++

    1 x 10/100 / 1000BASE-T RJ45 IEEE 802.3bt PoE ++ utgang
    2 x SFP spalte 1000BASE-X og 100 BASE-FX TC-dobbeltmodus
    PoE strøm opp til 95 watt i Poe port
    Gir 54VDC av RJ45 Ethernet-kabel for enheter med Ethernet PoE port
    Automatisk gjenkjenning av IEEE 802.3bt-utstyr
    Beskytter enheter fra å bli ødelagt av feilaktig installasjon
    Fjern strøm levere opp til 100 meter
    IEEE 802.3af / at / BT motstandsreduserende anordninger kompatible
    Layer 2
    DIP: Velge standard / Legacy modus
    IP30 metallhus
    DIN-skinne og på vegg
    12 - 56V DC redundant strøm med beskyttelse mot omvendt polaritet
    strømforsyning kjøpt
    Driftstemperatur -40 til 75 ° C,

    Pris 3 221  NOK
    Delenummer: ETH-RJ45G-SFP2P+
    Fysisk på lager  
  • Mediekonverteren RJ45 til...

    Mediekonverteren RJ45 til 1-core fiber og WDM mode. RJ45 10/1000/1000Mbit. Fiber 1000Mbit Single Mode. 10 km. WDM-B. 5VDC

    1000Mbit WDM medieonverter til single core Single Mode fiber med SC-kontakt
    WDM B er 1550 nm med TX / RX 1310 nm
    Skal kommuniserer med WDM-A av den andre ende av fiberen
    WDM-A modul ANR-FCU-3002A-WA-S1

    1 x RJ45 10/100 / 1000BaseT
    1 x Simplex SC 1000BaseX
    auto-kryss MDI / MDIX i TP Port
    Automatisk forhandling i TP Port
    Flow Control
    Link Alarm
    Auto Force Mode Konfigurasjons
    Dimensjoner: 71 x 94 x 26 mm
    5VDC / 1.5A strømforsyning inkludert

    Pris 3 535  NOK
    Delenummer: ANR-FCU-3002A-WB-S1
    På vei inn  
  • Gigabit media converter for...

    Gigabit media converter for enkeltfiber- og WDM-modus, Multi Mode opp til 550m, WDM-A, TX1310nm / RX1550nm, 5VDC

    Gigabit WDM Single Core Fiber Media Converter
    WDM-A - TX 1310nm / RX 1550nm
    IEEE 802.3 / h / ab 10/100 / 1000BaseT
    IEEE 802.3z 1000BaseX
    Jumbo Frame (9K bytes)
    Store-and-Forward Switching Mechanism
    Auto Crossover for MDI / MDIX i TP Port
    Auto-Forhandling i TP Port
    Flow Control
    Link Alarm
    Auto & Kraftmoduskonfigurasjon
    Dimensjoner: 71 x 94 x 26 mm
    5VDC / 1.5A strømforsyning inkludert

    Pris 3 448  NOK
    Delenummer: ANR-FCU-3002A-WA-AM
    Fysisk på lager  
  • 2 + 2-port Media Converter...

    2 + 2-port Media Converter med 2 x SFP 100/1000Mbit, 2 x 10/100/1000Mbit RJ45, Multi Mode eller Single Mode PoE++, 12 -56VDC

    2 x 10/100 / 1000BASE-T RJ45 IEEE 802.3bt PoE++ utgang
    2 x SFP spalte 1000BASE-X og 100 BASE-FX TC-dobbeltmodus
    Støtter SFP moduler for enkelmodus og Multimode 100Mbit og 1000Mbit
    PoE ++ strøm opp til 95 watt PoE port
    Gir 54VDC av RJ45 Ethernet-kabel for enheter med Ethernet PoE port
    Automatisk gjenkjenning av IEEE 802.3bt utstyr - beskytter ikke PoE utstyr på skade
    IEEE 802.3af / at / BT motstandsreduserende anordninger kompatible
    -DIP: Valg av standard / Legacy modus
    DIN-skinne og på vegg
    12 - 56V DC redundant strøm med beskyttelse mot omvendt polaritet strømforsyning
    PSU medfølger ikke 
    Dimensjoner: 153 x 85 x 55 mm
    Driftstemperatur -40 til +75°C

    Pris 3 406  NOK
    Delenummer: ETH-RJ45G-2S2LP
    • Ny
    På vei inn  
  • Gigabit media converter for...

    Gigabit media converter for enkeltfiber- og WDM-modus, enkeltmodus opp til 10 km, WDM-A, TX1310nm / RX1550nm, 5VDC

    Gigabit WDM Single Core Fiber Media Converter
    WDM-A - TX 1319nm / RX 1550nm
    IEEE 802.3 / h / ab 10/100 / 1000BaseT
    IEEE 802.3z 1000BaseX
    Jumbo Frame (9K bytes)
    Store-and-Forward Switching Mechanism
    Auto Crossover for MDI / MDIX i TP Port
    Auto-Forhandling i TP Port
    Flow Control
    Link Alarm
    Auto & Kraftmoduskonfigurasjon
    Dimensjoner: 71 x 94 x 26 mm
    5VDC / 1.5A strømforsyning inkludert

    Pris 2 597  NOK
    Delenummer: ANR-FCU-3002A-WA-S1
    På vei inn  
  • Media Converter Gigabit for...

    Media Converter Gigabit for enkeltfiber- og WDM-modus, Multi Mode opp til 550m, WDM-B, TX1550nm / RX1310nm, 5VDC

    IEEE 802.3 / u / ab 10/100 / 1000BaseT
    IEEE 802.3z 1000BaseX
    Jumbo Frame (9K bytes)
    Store-and-Forward Switching Mechanism
    Auto-Crossover for MDI / MDIX i TP-port
    Auto-forhandling i TP-port
    Flytkontroll
    koblingsalarm
    Auto & Kraftmoduskonfigurasjon
    dimensjoner: 71 x 94 x 26 mm for DC5 V, 1,5 A

    Pris 3 785  NOK
    Delenummer: ANR-FCU-3002A-WB-M
    Fysisk på lager