Mediekonverter RJ45 til Fiber

Konverter kobberkabel datakommunikasjon til datakommunikasjon med optisk fiberkabel og vise versa med en mediekonvertering.

En mediaomformer er en enkel nettverksenhet som gjør det mulig å koble til to forskjellige typer medier, i dette tilfellet kobbernettverkskabel med fiberoptiske kabler.

Når du velger en mediekonvertering, er det svært viktig at omformerne i hver...

Konverter kobberkabel datakommunikasjon til datakommunikasjon med optisk fiberkabel og vise versa med en mediekonvertering.

En mediaomformer er en enkel nettverksenhet som gjør det mulig å koble til to forskjellige typer medier, i dette tilfellet kobbernettverkskabel med fiberoptiske kabler.

Når du velger en mediekonvertering, er det svært viktig at omformerne i hver ende av fiberkabelen er identiske . Det betyr bare at de må løpe med samme hastighet, f.eks. 100Mbit eller 1000Mbit Gigabit media converter. De må også passe til fiberkabelen og fiberpluggen. Det finnes 3 standard fiberkabeltyper. Enkelt modus: 9 / 125my. Multi-modus er enten 62.5 / 126my eller 50 / 125my.

Medieomformere kan være med fiberkontakter - ST, SC, LC mm. Nesten alle har sender- og mottakerkontakter (RX / TX) og datastrømmen er samtidig - kalt duplex. De fleste mediaomformere er med innsporingsspor for SFP-modulen (GBIC) tilgjengelig i mange varianter, og her må valget vurderes med forsiktighet. Noen medieomformere kan kommunisere over 1 fiber (simplex), og her må SFP-modulen være av WDM-typen (Wavelength Division Multiplexing), som betyr at transmitteren (TX) er en (lys) bølgelengde 1310nm og mottakeren (RX) er på 1550nm. WMD Media Converter på den andre enden av fiberkabelen har TX på 1550nm og RX på 1310nm. Dette betyr at de 2 datastrømmene i denne enkle fiberen ikke forstyrrer hverandre. Det betyr også at det kan være dobbelt så mange medieomformere som normalt. Fiberkabler er tilgjengelig fra en enkelt fiber til fiberkabler med et utrolig antall enkeltfibre.

Medieomformere er også tilgjengelige med PoE på RJ45-kontakten og kan strømme et IP-kamera via nettverkskabelen. Medieomformere er også tilgjengelige med 2 fiberporter og en RJ45-port. Formålet er å kunne koble til et Single Mode-fibernettverk med et Multi Mode-fibernettverk og samtidig ha en RJ45-tilkobling til en enhet.

Medieomformere er tilgjengelige som ikke-administrerte - bare standardfunksjon for å koble til RJ45 Med en fiberkabel.

Medieomformere tilgjengelig som administrert - har muligheten til å tilpasse.

Media Converter - RJ45 til Fiber - DANBIT AS

Mediekonverter RJ45 til Fiber

Det fins 14 produkter.

Viser 1-14 av 14 element(er)
  • 1000mbit fiber media...

    1000mbit fiber media omformer SC, 10/100 / 1000mbit RJ45, PoE + 24VDC og 48VDC med PoE ut

    1000Base-SX / LX til 10/100 / 1000BASE-T 802.3at PoE port
    1 x 10/100 / 1000Base-T RJ45 med PoE + (30W)
    1 x port 1000Base-SX / LX fiber - SC plugg
    IEEE 802.3 / 802.3u / 802.3ab / 802.3z / 802.3x Ethernet standard
    DIN-skinnefestet
    Forsyningsspenning: 24VDC uten PoE, 48VDC PoE ut
    Redundant spændingstilslutning
    IP30
    -40 ° C til + 75 ° C driftstemperatur

    Pris 1 951 NOK
    Delenummer: ETH-RJ45G-SC
    • Ny
    Fysisk på lager  
  • Gigabit mediekonverterer,...

    Gigabit mediekonverterer, kompakt versjon med PoE + PSE, DIN-montering, temperatur -40 ° C til 80 ° C, 48-55VDC

    RJ45 til fibermediekonverterer
    1 porter PoE + (30W) utstyrsinjektor
    RJ45 port Auto MDI / MDI-X
    Auto forhandlingshastighet, halv / full dupleks
    Store-and-Forward Bytt arkitektur
    Innebygd koblingsfeil gjennomgang (LFP) & Far End Fault (FEF)
    Jumbo Frame: 10k bytes
    Forsyningsspenning: 48 - 55VDC
    Overbelastningsstrømbeskyttelse
    DIN skinne og veggmontering for IP30

    Pris 2 196 NOK
    Delenummer: ANR-IMP-C1000-SFP-T
    På vei inn  
  • Kompakt industriell gigabit...

    Kompakt industriell gigabit PoE + ethernet for fibermediumkonverter

    UTP til Fiber Medie konverter
    Embedded 1 Ports PoE Injector
    RJ45 Port Auto MDI/MDI-X
    Auto Negotiation Speed, Half/Full Duplex
    Store-and-Forward Switching Architecture
    Indbygget Link Fault Pass-through (LFP) & Far End Fault (FEF)
    Jumbo Frame: 10k bytes
    Strømforsyning: 48~55VDC
    Overload Current Protection
    DIN-Skinne og væg montering
    IP30

    Pris 1 901 NOK
    Delenummer: ANR-IMP-C1000-SFP
    På vei inn  
  • Mediekonverter for...

    Mediekonverter for multimode med en avstand opp til 550 meter, SC-kontakt

    1 x RJ45 1000BaseT vridd par (Auto MDI / MDI-X)
    1 x 10/100 / 1000BaseT-port og 1 x 1000BaseSX / LX-port for IEEE 802.3, 802.3u, 802.3ab, 802.3z
    TP-port 10/100 / 1000BaseT automatisk forhandling - IEEE 802.3x full-dupleks strømningskontroll - Mottrykk i halvdupleks - Auto MDI / MDI-X-funksjon | Butikk og fremover mekanisme - Avstand: 2802SC 220m - 550m med avstand 2802SC-S10 10 KM
    Mål: 97 x 70 x 26mm
    Driftstemperatur: 0 ° C til 50 ° C - Strømforsyning: 5V DC, 2A

    Pris 1 120 NOK
    Delenummer: ANR-FCU-2802SC
    På vei inn  
  • Media Converter Gigabit med...

    Media Converter Gigabit med SFP-port og PoE + PSE, 52VDC

    Gigabit media converter med PoE + for utstyr
    PoE er PSE (Power Sourcing Equipment)
    PoE + opptil 30 watt per port
    802.3, 802.3u, 802.3ab, 802.3z, 802.3at, 802.3af
    IEEE 802.3x Full-Duplex Flow Control
    Auto MDI / MDI-X-funksjon
    Mål: 94 x 70 x 26mm
    Driftstemperatur: 0 ° C til 50 ° C
    Strømforsyning: 52VDC / 0.6A

    Pris 1 733 NOK
    Delenummer: ANR-FCU-2805P-SFP
    Fysisk på lager  
  • Mediekonverterer Gigabit...

    Mediekonverterer Gigabit med SFP-port, 5VDC

    Media Converter 10/100 / 1000Base-T og 1000Base-LX / SX-nettverk
    1 x 10 / 1001000Mbit RJ-45-port
    1 x 1000BaseSX / LX SFP-port
    SFP GBIC-kontakt
    Driftstemperatur: 0 ° C til 50 ° C
    Mål: 97 x 70 x 26mm
    5VDC / 2A strømforsyning inkludert

    Pris 889 NOK
    Delenummer: ANR-FCU-2805SFP
    På vei inn  
  • Gigabit media converter for...

    Gigabit media converter for enkeltfiber- og WDM-modus, Multi Mode opp til 550m, WDM-A, TX1310nm / RX1550nm, 5VDC

    Gigabit WDM Single Core Fiber Media Converter
    WDM-A - TX 1310nm / RX 1550nm
    IEEE 802.3 / h / ab 10/100 / 1000BaseT
    IEEE 802.3z 1000BaseX
    Jumbo Frame (9K bytes)
    Store-and-Forward Switching Mechanism
    Auto Crossover for MDI / MDIX i TP Port
    Auto-Forhandling i TP Port
    Flow Control
    Link Alarm
    Auto & Kraftmoduskonfigurasjon
    Dimensjoner: 71 x 94 x 26 mm
    5VDC / 1.5A strømforsyning inkludert

    Pris 3 035 NOK
    Delenummer: ANR-FCU-3002A-WA-AM
    På vei inn  
  • Gigabit media converter for...

    Gigabit media converter for enkeltfiber- og WDM-modus, enkeltmodus opp til 10 km, WDM-A, TX1310nm / RX1550nm, 5VDC

    Gigabit WDM Single Core Fiber Media Converter
    WDM-A - TX 1319nm / RX 1550nm
    IEEE 802.3 / h / ab 10/100 / 1000BaseT
    IEEE 802.3z 1000BaseX
    Jumbo Frame (9K bytes)
    Store-and-Forward Switching Mechanism
    Auto Crossover for MDI / MDIX i TP Port
    Auto-Forhandling i TP Port
    Flow Control
    Link Alarm
    Auto & Kraftmoduskonfigurasjon
    Dimensjoner: 71 x 94 x 26 mm
    5VDC / 1.5A strømforsyning inkludert

    Pris 2 285 NOK
    Delenummer: ANR-FCU-3002A-WA-S1
    På vei inn  
  • Media Converter Gigabit for...

    Media Converter Gigabit for enkeltfiber- og WDM-modus, Multi Mode opp til 550m, WDM-B, TX1550nm / RX1310nm, 5VDC

    IEEE 802.3 / u / ab 10/100 / 1000BaseT
    IEEE 802.3z 1000BaseX
    Jumbo Frame (9K bytes)
    Store-and-Forward Switching Mechanism
    Auto-Crossover for MDI / MDIX i TP-port
    Auto-forhandling i TP-port
    Flytkontroll
    koblingsalarm
    Auto & Kraftmoduskonfigurasjon
    dimensjoner: 71 x 94 x 26 mm for DC5 V, 1,5 A

    Pris 3 331 NOK
    Delenummer: ANR-FCU-3002A-WB-M
    På vei inn  
  • Mediekonverterer Gigabit...

    Mediekonverterer Gigabit for enkeltfiber- og WDM-modus. Enkelt modus opp til 10 km, WDM-B, TX1550nm / RX1310nm, 5VDC

    Gigabit WDM Media Converter for enkjernet Single Mode fiber
    WDM-B - TX 1550nm / RX 1310nm
    IEEE 802.3 / h / ab 10/100 / 1000BaseT
    IEEE 802.3z 1000BaseX
    Jumbo Frame (9K bytes)
    Store-and-Forward Switching Mechanism
    Auto-crossover for MDI / MDIX i TP-port
    Auto-forhandling i TP-port
    Strømningskontroll
    Koblingsalarm
    Auto & Kraftmoduskonfigurasjon
    Dimensjoner: 71 x 94 x 26 mm
    5VDC / 1.5A strømforsyning inkludert

    Pris 3 111 NOK
    Delenummer: ANR-FCU-3002A-WB-S1
    På vei inn