Mediekonverter RJ45 til Fiber

Hva er en mediekonverterer?

En mediekonverterer er en nettverksenhet som lar deg koble til to forskjellige typer medier, i dette tilfellet kobbernettverkskabel RJ45 med fiberoptisk kabel. Når du velger en mediekonverterer, er det veldig viktig at omformerne i hver ende av fiberkabelen har samme fiberhastigheter og modus. Dette betyr at de må løpe i samme...

Hva er en mediekonverterer?

En mediekonverterer er en nettverksenhet som lar deg koble til to forskjellige typer medier, i dette tilfellet kobbernettverkskabel RJ45 med fiberoptisk kabel. Når du velger en mediekonverterer, er det veldig viktig at omformerne i hver ende av fiberkabelen har samme fiberhastigheter og modus. Dette betyr at de må løpe i samme hastighet, f.eks. 100Mbit til 100Mbit eller Gigabit til Gigabit-omformer. De må også passe på fiberkabelen og fiberkontakten. Det er 3 standard fiberkabeltyper. Enkeltmodus: 9/125 min. Multimodus er enten 62,5 / 125 min eller 50/125 min.

 

Medieomformer og fiber

Mediekonvertere kan være med fiberkontakter - ST, SC, LC etc. Nesten alle har en sender- og mottakerkontakt (RX / TX), og datastrømmen er samtidig - kalt dupleks. De fleste mediekonvertere har et spor for SFP-modul (GBIC) som er tilgjengelig i mange varianter, og her må valget vurderes nøye. Noen mediekonvertere kan kommunisere over 1 fiber (simpleks), og her må SFP-modulen være av WDM-typen (Wave length Division Multiplexing), noe som betyr at senderen (TX) er en (lett) bølgelengde 1310nm og mottakeren (RX) er 1550nm . WMD Media Converter i den andre enden av fiberkabelen har TX på 1550nm og RX på 1310nm. Dette betyr at de to datastrømmene i denne enkle fiberen ikke forstyrrer hverandre. Det betyr også at det kan være dobbelt så mange mediekonvertere på som vanlig. Fiberkabler er tilgjengelige fra en enkelt fiber til fiberkabler med utrolig mange enkeltfibre.

 

Også tilgjengelig med PoE

Mediekonvertere er også tilgjengelig med PoE (Power over Ethernet) på RJ45-kontakten, som kan drive et IP-kamera via nettverkskabelen. Mediekonvertere er også tilgjengelig med 2 fiberporter og en RJ45-port. Hensikten er å kunne koble to identiske fibernettverk eller et Single Mode fibernettverk med et Multi Mode fibernettverk, og samtidig ha en RJ45-tilkobling til en enhet, for eksempel et IP-kamera. Mediekonvertere er tilgjengelige som ikke-administrert - bare standardfunksjon for å koble RJ45 med en fiberkabel - Plug & Play. Mediekonvertere er tilgjengelige som administrerte - har muligheten til å foreta tilpassede justeringer.

Media Converter - RJ45 til Fiber - DANBIT AS

Mediekonverter RJ45 til Fiber

Det fins 47 produkter.

Viser 1-20 av 47 element(er)

Aktive filtre

  • Media konverter RJ45 til...

    Media konverter RJ45 til fiber. RJ45 10Gbit/5Gbit/2.5Gbit/1 Gbit/100Mbit. Fiber 10 Gbit SFP slot. Single Mode eller Multi Mode

    Media Converter med utvidet temperaturområde
    1 x RJ45 10G / 5G / 2,5G / 1G / 100M BASE-T
    1 x 10GBASE-SR / LR SFP slot
    SFP-modul er som standard for LC-kontakter, dupleks, Single Mode / Multi Mode.
    Kjøp SFP-moduler.
    Forsyningsspenning: 12 - 48VDC
    PSU ikke inkludert
    Driftstemperatur -40 til +75°C
    DIN brakett

    Pris 5 066  NOK
    Delenummer: ETH-RJ45-SFP-WT
    Fysisk på lager  
  • Gigabit media converter for...

    Gigabit media converter for enkeltfiber- og WDM-modus, Multi Mode opp til 550m, WDM-A, TX1310nm / RX1550nm, 5VDC

    Gigabit WDM Single Core Fiber Media Converter
    WDM-A - TX 1310nm / RX 1550nm
    IEEE 802.3 / h / ab 10/100 / 1000BaseT
    IEEE 802.3z 1000BaseX
    Jumbo Frame (9K bytes)
    Store-and-Forward Switching Mechanism
    Auto Crossover for MDI / MDIX i TP Port
    Auto-Forhandling i TP Port
    Flow Control
    Link Alarm
    Auto & Kraftmoduskonfigurasjon
    Dimensjoner: 71 x 94 x 26 mm
    5VDC / 1.5A strømforsyning inkludert

    Pris 4 149  NOK
    Delenummer: ANR-FCU-3002A-WA-AM
    På vei inn  
  • Mediekonverter Gigabit for...

    Mediekonverter Gigabit for enkeltfiber- og WDM-modus, Multi Mode opp til 550m, WDM-B, TX1550nm / RX1310nm, 5VDC

    IEEE 802.3 / u / ab 10/100 / 1000BaseT
    IEEE 802.3z 1000BaseX
    Jumbo Frame (9K bytes)
    Store-and-Forward Switching Mechanism
    Auto-Crossover for MDI / MDIX i TP-port
    Auto-forhandling i TP-port
    Flytkontroll
    koblingsalarm
    Auto & Kraftmoduskonfigurasjon
    dimensjoner: 71 x 94 x 26 mm for DC5 V, 1,5 A

    Pris 4 555  NOK
    Delenummer: ANR-FCU-3002A-WB-M
    På vei inn  
  • RJ45 til 10Base-5 Network,...

    RJ45 til 10Base-5 Network, RJ45 / AUI, DB15 han, 100M UTP

    AUI-omformer for UTP-kabel, ekstern forsyning
    1 x DB15 han til 10 Base-5 (AUI)
    1 x RJ45-kontakt til 10 Base-T
    Maks kabellengde: 100m maks per UTP-kabler
    LED: POWER, COL, LINK, TP / RCV
    IEEE 802.3 10Base-T / AUI Ethernet
    FCC Klasse A Del B Del 15 Krav

    Pris 2 104  NOK
    Delenummer: ETH-AUI-RJ45
    På vei inn  
  • RJ45 til AUI...

    RJ45 til AUI 10Base-T-nettverk, RJ45 / AUI, maks. 500m

    AUI-omformer for UTP-kabel, ekstern forsyning
    1 x DB15 AUI hunn 10 Base-5 (AUI)
    1 x RJ45 hunn 10 Base-T
    Maks kabellengde: maks 500 m per (tykk Ethernet), maks 100 m per UTP-kabel
    LED: POWER, COL, LINK, TP / RCV
    IEEE 802.3 10Base-T / AUI Ethernet
    IEEE 802.2 10Base-T/10Base-2
    FCC klasse A underdel B eller del 15 krav

    Pris 1 885  NOK
    Delenummer: ETH-RJ45-AUI
    Fysisk på lager  
  • Mediakonverter RJ45 til...

    Mediakonverter RJ45 til fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 1000Mbit SFP-spor Single Mode eller Multi Mode. 5VDC

    1 x 10/100/1000Mbit RJ45
    1 x 1000Mbit SFP (for gigabit SFP moduler)
    opp til 80 km Single Mode fiber
    opp til 550m med Multi Mode fiber 
    SFP-modul er som standard for LC-kontakter, dupleks, Single Mode / Multi Mode.
    Kjøp Gigabit SFP-moduler.
    opp til 100m med Cat.5e eller Cat.6
    5% til 95% fuktighet
    5 VDC
    -0 ° C til + 70°C

    Pris 678  NOK
    Delenummer: ETH-RJ45G-SFP
    På vei inn  
  • Mediekonverter RJ45 til...

    Mediekonverter RJ45 til fiber. RJ45 10Gbit/5Gbit/2,5Gbit/1Gbit/100Mbit. Fiber 10Gbit SFP+ slot. 5VDC

    Mediekonverter for 10Gbit Fiber
    1 X RJ45 10Gbit/5Gbit/2,5Gbit/1Gbit/100Mbit BASE-T
    1 X 10GBASE-X SFP+ Slot
    For 50/125my og 62,5/125my, Singel Mode eller multi mode
    SFP -modul er som standard for LC -kontakter, dupleks
    Kjøp SFP -modul
    Forsyningsspenning: 5VDC
    Strømforsyning inkludert
    Driftstemperatur 0 til +50 ° C
    Dimensjoner: 94 x 70 x 26 mm

    Pris 2 521  NOK
    Delenummer: ETH-RJ45-10GSFP+
    Fysisk på lager  
  • Mediekonverter RJ45 for...

    Mediekonverter RJ45 for fiber, Managed. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 100/1000Mbit SFP, Single Mode og Multi Mode, -30 - +75°C

    Managed mediekonverter 100/1000Mbit SFP-modul for RJ45
    1 x RJ45 10/100/1000Mbit
    1 x SFP 100/100Mbit Single Mode eller Multi Mode
    SFP-modul er som standard for LC-kontakter, dupleks, Single Mode / Multi Mode.
    Kjøp Gigabit SFP-moduler.
    med QOS og kan administreres fra Web / SNMP
    Alarm på Port Error
    12 - 48VDC, 8Watt, Redundant Input
    PSU Ikke inkludert
    Mål: 135 x 85 x 32mm (L x D x b)
    DIN brakett

    Pris 1 721  NOK
    Delenummer: ETH-RJ45-SFP-G-M
    På vei inn  
  • Mediekonverter RJ45 til 2 x...

    Mediekonverter RJ45 til 2 x fiber. RJ45 10/100/1000Mbit. Fiber 2 x 1000Mbit SFP slot. Single Mode og/eller Multi Mode

    1000Mbit mediekonverteren til å koble sammen to forskjellige fibernettverket og RJ45
    Er egnet som en node i Gigabit fibernett med 1 x RJ45 til ex. kamera
    1 x RJ45 10/100/1000Mbit
    2 x 1000Mbit SFP slot til SFP moduler Single Mode og/eller Multi Mode 
    Kan også sammenkoble Singel Mode nettverk med Multi Mode nettverk
    SFP-modul er som standard for LC-kontakter, dupleks, Single Mode / Multi Mode.
    Kjøp Gigabit SFP-moduler.

    Pris 1 552  NOK
    Delenummer: ETH-RJ45G-SFP2P
    Fysisk på lager