2 port SFP+ 10Gbit netkort CX4

2 ports 10 Gbit PCI-Express netkort med SFP+ og CX4

  • Download PDF
  • email Send to a friend
  • Send to a friend

    Kombikort med seriel og parallel port

    Kombikort med seriel og parallel port

    2 x serielle porte.1 x parallelport til fuldlængde Mini PCI Express

    Recipient :

    * Required fields

    Avbryt eller 

  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question
ETH-PCIE-SFP10G-CX4
3 063,70 NOK
Eksklusive MVA
Antall
På vei inn  

2 ports 10 Gigabit netværkskort med en SFP+ port til single- eller multimode fiber og et CX4 stik(kobber).

2 ports 10 Gigabit netkort til single- eller multimode fiber, op til 10 km kabel alt afhængig af hvilke SFP+ modul, der bliver isat eller op til 15 m via CX4 kobberkabel.

OS SUPPORT
Understøtter Windows XP, Vista, 7 (32/64-bit), 8, Windows Server 2003, 2008, 2012, Linux 2.4, 2.6 og Linux 64-bit, Redhat Enterprise Linux 4.7 og 5.3, VMware ESX 3.5
Standarder
Følger IEEE802.3ae 10Gbps Ethernet over Fiber, IEEE802.3ak 10Gbps Ethernet over twin-axial kobber, IEEE802.3x Flow Control and Back pressure og IEEE802.1q VLAN tagging
PCI-Express
x4/x8 bus
Hastighed
10 Gbit, fuld duplex
Understøtter
9K / 16K Jumbo Frame
Port
1 x SFP+ port og 1 x CX4 port