Serieport t.100Base-FX,singlem

Device server med singlemode fiber og RS232/422/485 port

  • Download PDF
  • email Send to a friend
  • Send to a friend

    15 "Industrial Panel PC. IP65 Lukk i rustfritt stål, Touch, VGA, 4: 3 Format

    15 "Industrial Panel PC. IP65 Lukk i rustfritt stål, Touch, VGA, 4: 3 Format

    Industri / Militær Grade Panel Panel i stålskap med IP67-tilkoblinger
    15 "TFT LCD-skjerm 1024 X 768 - 4:3 Format 
    300nits og med Vandal-proof Glass-kabinett: Robust IP65 tæt i rustfritt stål Stål
    VESA 75 Veggmontering
    Driftstemperatur: 0 ° til 50 °
    IP65 tæt alle 6 sider.
    Alle I/O-porter og plugger (beskyttelseshett) er militære IP-67 og er vanntett
    USB Resistive Touch
    9VDC forsyningsspenning
    Optisk oppkjøp: 1000nits høy lyse, -30 ° C til + 65 ° C, Composite

    Recipient :

    * Required fields

    Avbryt eller 

  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question
ETH1SER-UNI30F
1 262,21 NOK
Eksklusive MVA
Antall
Fysisk på lager  

ETH1SER-UNI30F til net­værks­for­bin­del­ser via lysleder på op til 30 km. Til lokalnet og/eller internet. Kan opsættes med en ind­byg­get WEB-­ser­ver, telnet og med Windows opsætnings­pro­gram. Ideel til anlæg, hvor dele af netværket bruger fiberkabel. Se vort øvrige udstyr med fiber interface (netværkskort, switche, mediekonvertere m.m.) i netværkskapitlet (kapitel 20). Typiske anvendelser er i industrimiljøer, hvor elektriske forstyrrelser er kritiske. Med stort temperaturområde. Leveres i metalkabinet med monte­rings­be­slag. Beslag til DIN skinne medfølgerMed stort temperaturområde

Netværk
100Base-FX via duplex SC lyslederkabel. Til singlemode fiber – maks. 30 km
Driftstemperatur
-10 til 70° C
Kabinet
Metalkabinet. 30 x 96 x 99 mm. (H x B x D) – m/holder til DIN skinne
Display
Lysdioder viser Tx/Rx, netværks- og Power-tilstande
Software
Windows 2000,XP, 2003 ,Vista, Windows 7 32 bit
Strømforsyning
12 - 48 VDC på skrueterminaler eller 9 - 30 VDC på DC jack (230 V adapter medfølger)
Serielle porte
1 x RS232/422/485 port med hastigheder fra 110 bps til 460 Kbps på DB9-stik. Databit: 5/6/7/8, Stopbit: 1/2 Paritet: Lige/Ulige/Ingen. Flowkontrol: RTS/CTS, DTR/DSR, Xon/Xoff
Signaler
RS232: TxD, RxD, RTS, CTS, DTR, DSR, RI, GND. RS422 og 4-tråds RX485: Rx+, Rx-, Tx+, Tx-, GND. RS485: Data+, Data-, Rx+, GND
Protokoller
TCP, UDP, HTTP, HTTPS, Telnet, DHCP, ICMP