Mediekonverter RJ45 til 1000Mbit Single Mode Fiber, SC, 10km

10/100/1000Base-TX til 1000Base-LX, 1310 nm, Single Mode, 10 km
Kun til 1000Mbit fiber, Single Mode

  • Download PDF
  • email Send to a friend
  • Send to a friend

    Indendørs IP trådløst PTZ speeddomekamera 1,3MP, High Line

    Indendørs IP trådløst PTZ speeddomekamera 1,3MP, High Line

    Speed dome pan/tilt/zoom kameraer til krævende overvågningsopgaver
    H.264 / MPEG-4

    Recipient :

    * Required fields

    Avbryt eller 

  • file_download Downloads
  • live_help Ask a question
ETH-RJ45G-SC-S
896,22 NOK
Eksklusive MVA
Antall
Fysisk på lager  

10/100/1000 Ethernet til fiber konverter.

Singlemode SC.

Dimensioner
26 x 69 x 97mm (H x B x D)
Stik
RJ45 hunstik og SC fiberstik
Andet
Anvender singlemode fiberkabel (9/125 µm)
Strømforsyning
Strømforsynes af medfølgende netadapter 5 VDC 2A
Omformer
10/100/1000 Mbit kobber (RJ45) til 1000 Mbit fiber (SC singlemode)
Maks. afstand
Maks. afstande 100 m for RJ45 og 10 km på fiber